Kellene őszre valami kreatív ötlet? – Ugorj be nálunk, mi adunk tippet!

Kellene őszre valami kreatív ötlet? - Ugorj be nálunk, mi adunk tippet!

Ezek az igazi őszi délutánok, amikor a zöldről sárgára váltakozó fák idővel vörösbe borulnak vagy élénk narancssárgába, de láthatunk téglavörös, barna esetleg kopott sárga árnyalatokat is. Az ősz az elmúlás jele, a természet pihenőre tér, korábbi pompája emlékké válik az emberek gondolataiban. Elbúcsúzik egy leheletnyi időre az élet a fákból, bekúszik törzsük legbelsejébe, hogy megvetett ágyában aludhassa át a hideg évszakot, amíg téli álmából fel nem ébresztik a tavasz éltető napsugarai.

Mindeközben jön az ember, kilép a szabadba és szemei elé tárul ez az őszi festőiség. Az ősz lehengerlő színkavalkádja még annak is felébreszti kreativitását, akinek máskülönben a lelke mélyén szunnyad… mélyen és békésen. Sokan szeretnének ilyenkor nekilátni alkotni, nemcsak a gyerekek, hanem gyakori esetben szüleik is töltik azzal hétvégéiket, hogy készítenek valamit az önnön két kezükkel. Azután napokig gyönyörködnek munkájuk gyümölcsében. No, de mit tegyünk, hogy alkotóvágyunkat kielégíthessük? Hoztunk nektek néhány szuper ötletet, amit gyerekekként és felnőttként is egyaránt imádtok majd!

Kicsi gesztenye, barna a szeme…

Ismeritek ezt a zenét, igaz? Az ősz egyik legközkedveltebb dekorációja a gesztenye! A klasszikus módszer családoknál a fogpiszkálóval ‘dekorált’ különböző kisállatok készítése. Ennek ugyebár egyszerű a módja: csupán fogpiszkálóra és különböző méretű gesztenyékre van szükség. Innentől pedig határ a csillagos ég. Érdemes vásárolni még öntapadó mozgó szemeket, hogy teljes legyen a hatás.

Ámde! Szülői segítséggel könnyeden készíthetünk gesztenye-kígyót is. Ehhez szükségünk lesz egy öngyújtóra, egy hegyes végű (masszív) fémpálcára, amivel kellően vékony lyukat fúrhatunk, fonálra, egy drótra és természetesen annyi gesztenyére, amilyen hosszú kígyót szeretnénk belőle varázsolni.

Figyelem! A folyamat elejét (a gesztenyék lyukasztását) mindenképpen felnőtt végezze! Fennáll a sérülés veszélye!

Az öngyújtó segítségével forrósítsuk fel a fémpálcát, majd óvatosan szúrjuk át vele a gesztenyét (a forrósításra azért van szükség, hogy könnyebben átcsússzon a gesztenye felületén a pálca). Miután kilyukasztottuk mindegyiket, hajtsuk ketté a fonalat, és az összehajtott végénél tegyük rá a drótot, majd tekerjük meg, erre pedig azért van szükség, hogy könnyet átvezethessük a pamutfonalat a gesztenyén fúrt lyukon. (Pontosabb megértés érdekében nézd meg a bekezdés alatti videót!) Most már jöhetnek a gyerekek is!

Forrás: Red Ted Art

A pamutfonalat átvezetik a gesztenyéken, az utolsó gesztenyének a „fenekéncsimbókot kötünk, hogy ne csússzon ki belőle a fonál. Az kígyó fejére pedig ragasztunk két szemet, illetve hagyunk elég fonalat a nyelvének is. Ugyen milyen egyszerű volt?

*** Dekorációhoz szükséges lehet filc, kréta, festék ***

Ezt a módszert nemcsak kígyó készítésére alkalmazhatjuk. Akár feliratokat is írhatunk rájuk, fehér filctoll segítségével. Minden gesztenye egy betű legyen, így akár neveket is kiírhatunk, amit a gyerekszoba ajtajára rögzítünk vagy merészebb esetekben, ha rengeteg gesztenyénk van a nappaliban rövidebb idézeteket is alkothatunk ilyen módon.

Gyermek-szívvel elfelejtem,
Hogy csalóka, ámító az őszi fény
S hogy engem megcsalt eddig
Minden álom, minden tündöklő remény.
Ady Endre

Ötletek színes falevelekkel

Papír – lámpás

*** Füzetek és papírok ***

A gyertyák, fények minden térnek igazán kellemes, nyugalmas hangulatot adnak. Most papír lámpást fogunk készíteni, mondom is mire van szükség:

Egy kis előmunka: gyűjtsetek a szabadban kis, közepes méretű, különböző fajtájú színes leveleket és tegyétek újságpapír közé kipréselni, arra figyeljünk, hogy ne szárítsuk meg, csak legyenek simák, mert nem tudjuk majd felragasztani, ha morzsolódik/megszárad.

Amit még érdemes beszerezni: sajtos doboz, tudjátok a kerek, medve-sajt, ennek a doboza kell majd a lámpás aljának. Zsírpapír, ami majd a búránk lesz, egy tűzőgép és némi ragasztó, folyékony és cellux is.

A folyamat

Vágjuk akkorára a zsírpapírt, (kettő azonos méretűre lesz szükség) hogy az illeszkedjen a sajtos doboz alapjához, formázzunk hengert belőle és vágjuk el kicsit szélesebbre, mint a doboz alapja. Fektessük az egyik papírt a földre és ragasszuk rá a leveleket tetszés szerinti elrendezésben. Majd a másik papírt egészen ragasztózzuk be és ragasszuk rá az előző lapra úgy, hogy fedjék egymást. Egy órára helyezzük be egy könyv, vagy valamilyen nehezék alá.

*** Gyerekszoba dekor ***

Ha szép egyenletes lett formáljunk belőle ismét a sajtoz dobozba elférő hengert és tűzzük meg alul, felül, amennyiben tudjuk középen is. Celluxal rögzítsük oda a lámpás alját. Tegyünk bele ledes gyertyát, vagy bármilyen világító eszközt és már kész is.

Ebben a videóban hasonló ötleteket láthatunk:

Forrás: Red Ted Art

Falevél korona

Igazi hercegnő, vagy herceg a gyermeked? Akkor ezt az ötletet neki találták ki! Nagyon csinos koronát készíthetünk őszi falevelekből.

Nincs semmi egyébre szükség csupán falevelekre, (érdemes nagyobbakat választani) és kell még a száruk is!

*** Olló és ragasztó! ***

Először is hasonló leveleket válogassunk össze, majd egyesével vegyük le a szárukat, amit félreteszünk későbbre. Minden egyes levél alját fel kell majd hajtani, amikor kettőt felhajtottunk, tegyük őket egymásra úgy, hogy fedjék valamennyire az előttük lévőt és egy letört szárral tűzzük meg alul. Így haladunk levélről levélre, amíg kört nem tudunk alkotni belőlük és az utolsó levelet oda nem tűzzük az elősőhöz.

Ebben a videóban megnézhetitek miként érdemes haladni:

forrás: Red Ted Art

Amennyiben valamelyiket sikerült megvalósítani, szeretettel várjuk az elkészült remekművekről a fotókat Facebook-oldalunkon, üzenetben!

Forrásul szolgált a Red Ted Art oldala!

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikkMire számíthatsz, ha skorpió csillagjegyű a gyermeked?
Következő cikkSkolik Ágnes mesedélután – A csodatermő fa

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .