Írta: Euronews
A cikk megosztásaKommentek
A cikk megosztásaClose Button
Másolja a cikk videójának embed-kódjátCopy to clipboardCopied

Rajt utáni tömegkarambollal tért vissza 10 év után a Formula-1 versenynaptárába a francia Grand Prix.

A Mercedes címvédő pilótája, Lewis Hamilton nyerte meg a Formula-1 franciaországi futamát. Ez volt a brit versenyző 65-dik elsősége, de eddig még egyszer sem győzött a Francia Nagydíjon, amely 10 év kihagyás után tért vissza a versenynaptárba, mindjárt egy rajt utáni tömegkarambollal fokozva az izgalmakat. A dobogóra Hamilton után a Red Bullos Verstappen és a Ferraris Räikkönen fért fel, őket ugyanezt a mintát folytatva a Red Bullos Ricciardo és a Ferraris Vettel követte. A tabellát 21-ből 8 verseny után Hamilton vezeti Vettel előtt, majd Ricciardo, Bottas, Räikkönen és Verstappen a sorrend, így nem meglepő, hogy a konstruktőrök versenyében is az első három helyen a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull áll.