szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ezentúl nem feltétlen kell külön oldalt nyitni a szócikken belüli linkeknek, a kapcsolódó oldalak akkor is áttekinthetjük őket, ha csak föléjük visszük a kurzort.

A Wikipédia hasznosságát senki nem kérdőjelezheti meg, de az oldal használata időnként kényelmetlen is lehet, például ha az ember több forrás után kutat. A kapcsolódó linkeket általában másik lapfülön nyitjuk meg, vagy épp új oldalon, ami pár percnyi böngészés után csaknem kaotikus állapotot eredményezhet.

Erre nyújt hatásos megoldást a szolgáltatás üzemeltetőinek újítása: a szócikken belül kattintható linkek tartalma mostantól akkor is előjön, ha csak föléjük visszük az egeret. Ilyenkor persze nem az egész oldalt látjuk, csupán a link mögötti tartalom előnézetét. Ez aztán sok felesleges kattintástól kímélheti meg az embert.

hvg.hu

A funkció a magyar Wikipédia felületén is működik már, használata pedig igen könnyű: egyszerűen a keresett szócikk oldalán található valamely linkre kell húzni a kurzort, és máris „beúszik” a mögöttes tartalomra mutató ablak. Természetesen ki is lehet kapcsolni, ehhez csupán az előnézeti ablak alsó részén található fogaskerékre kell kattintani, majd a megfelelő opciót választani.

A fejlesztést végző Wikimédia közlése szerint az újdonság fogadtatása egyelőre pozitív. Erre egyrészt abból következtetnek, hogy a felhasználók többsége nem tiltotta le azt, másrészt a csökkenő oldalmegtekintések is arról árulkodnak, hogy a látogatók hasznos információkat találnak az előnézeti ablakokban, hiszen nem kattintanak tovább.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg.hu Tech

Sokkal szebb is lehetne a Wikipédia, íme a bizonyíték

Egy dizájner a mai trendeknek megfelelően újragondolta a Wikipédia kinézetét, amit bárki meg is nézhet. Valószínűsíthető, hogy az online enciklopédia olvasói és szerkesztői is nagyon örülnének ezeknek a változásoknak.