szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A háromszoros olimpiai bajnok úszónő két aranyat is szerzett Glasgow-ban pénteken, ebből az egyik történelmi volt.

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 100 méter vegyesen pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon, a háromszoros olimpiai bajnok 57.36 másodperces idővel védte meg címét.

A 30 éves Hosszú a magyar úszósport történetének 1000. érmét szerezte felnőtt- és utánpótláskorú világversenyeket együttszámolva, és ez volt pályafutása 19. elsősége a 25 méteres kontinensviadalokon, amivel beérte az örökrangsor élén Cseh Lászlót.

Korábban Hosszú 200 méter pillangón is Európa-bajnok lett, ugyanebben a számban Jakabos Zsuzsanna a harmadik helyen végzett.

Csütörtökön Késely Ajna nyert ezüstérmet 800 méter gyorson, a 18 éves magyar úszó 8:11.77 perces egyéni csúccsal ért célba.