Babosék a furcsa szabállyal nyertek tornát

2017.10.20. 13:14

Babos Tímea és Andrea Hlavackova megnyerte a párost a moszkvai keménypályás tenisztornán.

A magyar játékos és cseh partnere - a torna első kiemeltje - 1 óra 8 perces mérkőzésen, döntő rövidítésben győzte le a Nicole Melichar, Anna Smith amerikai, brit duót pénteken.

Az első szettben Babosék határozott és pontos játékkal 12 perc alatt 4-0-s előnyre tettek szert, 26 perc alatt hozták a szettet, bár az ellenfél a végére magára talált.

Annyira belelendült Melichar és Smith, hogy a második játszmát 33 perc alatt meg is nyerte, így következhetett a döntő rövidítés, amelyben a magyar, cseh páros megint ellenállhatatlanul játszott, kilenc perc alatt 10-3-ra győzött.

Vagyis már döntő szett sem volt, csak egy rövidített játszma, a tenisz furcsa szabályát alkalmazták a rendezők.

Babos Hlavackovával hatodszor játszott idén döntőt, Rabatban, Quebec Cityben és Taskentben a legjobb volt a páros, Madridban és Pekingben kikapott a fináléban.

Legközelebb a vasárnap kezdődő WTA-világbajnokságon szerepelnek.

Női páros, döntő:

Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 1.)-Nicole Melichar, Anna Smith (amerikai, brit) 6:2, 3:6, 10-3 - döntő rövidítés