Kövess minket a Facebookon is!

Strava

Komment

Címkefelhő

Ausztria (10) Bad Goisern (6) Balaton (8) baleset (24) beharangozó (51) Benkó Barbara (5) beszámoló (24) Blazsó Márton (3) bmx (4) bringapark (8) bringás (6) Bringasport (4) bringás póló (3) bringatúra (3) bringaverseny (27) Bubi (3) Buda Maraton (3) Buruczki Szilárd (3) Búr Zsolt (7) Citycross (3) Cseh Veronika (4) Cséri Szilvia (5) cyclocross (38) Danny MacAskill (3) Demeter Nikolett (7) díjátadó (4) Dósa Eszter (4) downhill (22) Drótszamár Fesztivál (12) Duna Maraton (5) e-bike (3) edzés (7) életmód (7) ellopták (3) Eplény (3) Erdőbénye (10) esés (5) EtyekCross (4) fat bike (5) Fehérkő-Lápa Hillclimb (6) fotó (4) futás (3) gerecse maraton (3) gyorszár (3) HegyiBringa (8) hegyikerékpár (58) ironman (3) Kassa (4) kerékpár (74) kerékpáros ruházat (3) kickstarter (3) kőbánya (32) Korda FIlmstúdió (4) kövérbringa (3) Magyar Kerékpársportok Szövetsége (4) magyar kupa (10) maraton (54) Mátra (6) Mátra Maraton (14) merida (4) Merkapt SE (9) Merkapt Sportközpont (12) mez (3) mezgyártás (3) MKSZ (12) mountainbike (7) mountainbike challenge (35) mountain bike (150) mozgásvilág.hu (9) MTB Piknik (9) nevezés (8) Nino Schurter (3) Nyugat Maraton Kupa (6) olimpia (4) olimpiai ötpróba (7) országúti (29) ötpróba (7) Parti András (6) Pedal MTB Tour (4) piactér (3) pincerendszer (9) póló (3) Polony István (4) Red Bull (3) rendelés (3) Rose (4) Salgótarján (6) Salzkammergut Trophy (23) Scott (4) SellarondaHERO (3) SHKE (4) Specialized (8) Strava (3) supercross (11) Szalay Péter (3) Szilvásvárad Maraton (5) Szlovákia (5) táplálkozás (6) teszt (4) tesztnap (6) Top Maraton (7) Tour de Balaton (6) Tour de Hongrie (3) Trek (7) túra (11) Underworld kupa (22) V4 (3) várgesztes (3) verseny (54) versenykiírás (13) versenysorozat (6) Vértesboglár (5) vértes maraton (5) Veszprém (4) video (17) videó (4) világbajnok (4) világkupa (9) villapark (3) visszahívás (3) Vuelta Sportiroda (9) Wouter Cleppe (4) XCO (12) Címkefelhő

Balázs Beáta és Szatmáry András a Mátra Maraton bajnokai

2018.09.10. 09:24 :: fulopmiklos

Új helyszínen és átalakított pályán zajlott a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) naptárában is szereplő Mátra Mountain Bike Maraton szeptember 9-én, vasárnap. A TOP Maraton sorozat utolsó állomásán a férfiak között Szatmáry András (Cube Csömör), a nők között pedig Balázs Beáta (Bringabanda SC) állhatott az elit kategória dobogójának felső fokára. Az új célterület, a sípályákkal és az alpesi hangulattal varázslatos célhelyszínnek bizonyult.

A Mátra Maraton UCI C3-as besorolást kapott ebben az évben, így világranglista pontokat gyűjthettek a felnőtt férfi és a felnőtt női kategória legjobb versenyzői is (az első öt helyezett 10-6-4-2-1 pontot kapott). A férfiak között hosszútávon idén „sima” győzelem született: Szatmáry magabiztos, több mint 20 perces előnnyel, 3 óra 31 perces idővel nyerte a versenyt a tavalyi győztes Szalay Péter (Bike Zone Gödöllő) és Buruczki Szilárd (Cube Csömör) előtt. Szatmárynak ez volt az első Mátra Maraton győzelme. A felnőtt női kategória versenye az 56 kilométeres középtávon zajlott, ahol Balázs Beáta (BringaBanda SC) elsőként, 3 óra 6 perc alatt ért célba, Horváth Adél (Dr. Bátorfi Agria KTK) és Kovács Kinga (UTE) előtt.

A Mátraszentistváni Sípark a Mátra Maraton helyszíneként is jelesre vizsgázott.

„Reggel lázasan ébredtem, úgyhogy a bemelegítés katasztrofális volt, ezért óvatosan kezdtem. Az első 10 km után kezdtem érezni, hogy talán mégsem lesz ez olyan rossz... A kedvenc részemen, az egynyomsávos zöld háromszögön sikerült némi előnyt kibiciklizni, amit sikerült tovább vinnem. Onnantól tempóztam, és csak magamra figyeltem.” – mondta Szatmáry a verseny után.

„Ez egy nagyon gyors pálya sok dózerúttal és nagyon élvezetes egynyomos utakkal. A lányok végig jóval mögöttem voltak, igazából a fiúkkal csatáztam, ahogy a csövön kifért. Végig élveztem a versenyt, de nagyon elfáradtam. 2004 óta minden Mátra Maratonon itt vagyok, és ez sem az utolsó volt.” -  mesélte mosolyogva az eredményhirdetés után a női elit győztes.

A Mátra Maratonnal egyidőben, három kategóriában került megrendezésre a Siket Európa Kupa, amelyre hat országból érkeztek versenyzők. A nők között a szlovák Renata Sulakova győzött, a felnőtt férfiak között az orosz Aleksei Kurdin, míg a senior kategóriában a cseh Jan Capek haladt át elsőként a célvonalon. Nagyszerű magyar sikert is hozott ez a verseny, hiszen a felnőtt férfiak között Földi Bence (BVSC) második helyet szerzett.

A versenynek új rendezvényközpont, a Mátraszentistváni Sípark adott otthont. Bár idén a legtöbb táv nem tekert fel Kékes-tetőre, de a nemzetközi színvonalú új helyszín, és a távoli hegyek látványa mindenkit kárpótolt. A hosszabb távokról a célterületre visszaérkező versenyzőkre több komoly kihívás is várt a Síparkban. A rövid, de velős emelkedőknek, az egynyomsávos technikás ösvényeknek és a sípályán kanyargó nyomvonalnak köszönhetően fárasztó, de annál látványosabb befutókat tapsolhattak végig a szurkolók.

A gyerekek sem maradtak program nélkül ezen a hétvégén, róluk szólt a szombat délután. A Mátra Maratonon immár hagyományos gyermekversenyen hat korcsoportban közel 90 gyerkőc indult. A legfiatalabb, U5 és U7-es kategóriák részére egy 200 méteres könnyű kört, az U15-ös kategóriának viszont már 800 méteres, helyenként egészen technikás körpályát alakítottak ki a szervezők a Síparkban. A hangulatot idén is kellően fokozta a sok szurkoló szülő és barát, nem véletlenül ez a Mátra Maraton hétvégéjének egyik leghangulatosabb programja.