Bundesliga;labdarúgás;

2019-02-17 16:11:10

Negyven év feletti gólszerző mentett pontot Dárdai csapata ellen

Őrült meccsen mentett pontot a Werder Bremen idegenben a Dárdai Pál edzette Hertha BSC ellen a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.

A brémaiak a 96. percben végezhettek el szabadrúgást 20 méterre a kaputól, Claudio Pizarro lövése után két berlinin is megpattant a labda, mielőtt a hálóba került és kialakult az 1-1-es végeredmény. Pizarro 40 évesen és 136 naposan talált a kapuba, ezzel a perui támadó a Bundesliga történetének legidősebb gólszerzője. A korábbi csúcsot is brémai tartotta, Mirko Votava 40 évesen és 121 naposan volt eredményes. A magyar trénernek nem szakadt meg a negatív sorozata, vezetőedzőként még sosem tudott nyerni a Bremen ellen.

Bundesliga-rekordot döntött Leon Goretzka is, aki tizenhárom másodperc elteltével talált be a saját kapujába. A Bayern München német válogatott középpályása az Augsburg elleni idegenbeli bajnokin középkezdés után Philipp Max kapu elé lőtt labdáját továbbította akaratán kívül a hálóba. A mérkőzés végén azonban a bajorok örülhettek, miután 3-2-re nyertek és két pontra megközelítették a tabellán a listavezető Dortmundot. A sárga-feketék hétfőn lépnek pályára Nürnbergben (20:30 Tv: Sport1).

A videóbíró szolgáltatott vitatémát a gól nélkül végződött Schalke 04-Freiburg találkozón. Mindkét csapattól videózás után vett el egy-egy tizenegyest a játékvezető.

"Látva mindkét kezezést, majd utána a játékvezető döntéseit, azt kell mondanom, hogy nem ismerem a kezezésre vonatkozó szabályokat" - jelentette ki Christian Streich, a változatlanul sérült Sallai Rolandot is foglalkoztató freiburgiak vezetőedzője.

A Hoffenheim otthon magabiztosan nyert 3-0-ra a Hannover ellen, a vendéglátóknál Szalai Ádám csereként a 79. percben lépett pályára. Az RB Leipzig a magyar válogatott Gulácsi Péterrel és Willy Orbannal a soraiban 3-1-re győzött a VfB Stuttgart vendégeként. A látogatók már a 6.percben vezettek, a házigazdák tíz perccel később egyenlítettek, amikor Mario Gomez fejese után a labda Orban kezére pattant a tizenhatoson belül: a játékvezető a felvételek megtekintése után tizenegyest ítélt, amit a stuttgartiak belőttek. A második felvonásban a lipcseiek jobban játszottak és a maguk javára döntötték el a találkozót.