Panenkás gól, kiállítás: drámai hajrában mentett pontot a Honvéd

Budapest Honvéd, Újpest
Budapest, 2018. december 15. Heffler Tibor, a Honvéd játékosa (b) és az újpesti Balázs Benjámin a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában játszott Budapest Honvéd - Újpest FC találkozón az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2018. december 15-én. MTI/Koszticsák Szilárd
Vágólapra másolva!
A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 18. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Budapest Honvéd 2-2-es döntetlent játszott az Újpest elleni fővárosi rangadón ideiglenes otthonában, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A találkozó kiállítást, panenkás tizenegyest, na és drámai hajrát is hozott.

A Honvéd és az Újpest 209. alkalommal csapott össze egymással, 102 újpesti és 57 kispesti győzelem mellett 49 döntetlen született a meccset megelőzően. A két csapat teljesen ellentétes formában várta a találkozót, mert amíg a harmadik kispestiek négy forduló óta nyeretlenek voltak, addig az ötödik lila-fehérek legutóbbi három bajnoki összecsapásukon nem kaptak ki, ráadásul múlt hétvégén bravúros győzelmet arattak a Vidi felett. A két gárdát ráadásul egyetlen pont választotta el a fordulót megelőzően egymástól a tabellán.

Heffler Tibor, a Honvéd játékosa (b) és az újpesti Balázs Benjámin a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában játszott Budapest Honvéd - Újpest FC találkozón az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2018. december 15-én Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A találkozó első fél órája nem sok izgalmat hozott, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben. A Honvéd horvát játékosa, Dino Skvorc gondoskodott róla a 37. percben, hogy ne fulladjon teljes unalomba a meccs:

a védő sárga lappal a birtokában lépett oda teljesen feleslegesen Obinna Nwobodónak, így már az első félidőben mehetett zuhanyozni.

Fordulatos DVTK-meccs: kihagyott 11-es, Csertői a lelátón, óriási potyagól

A 2018-as év utolsó, 18. fordulójához érkezett a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga). A szombat délutáni havas mérkőzéseken a Diósgyőr nagyon izgalmas és sok érdekes jelenetet hozó mérkőzésen 2-1-re nyert a Paks vendégeként, a Puskás Akadémia 2-0-s sikernek örülhetett a Mezőkövesd ellen, a Kisvárda fontos győzelmet aratott az MTK ellen (1-0), míg a sereghajtó Szombathelyi Haladás a Debrecentől is kikapott (0-2), így egyre kilátástalanabb a helyzete.

Ekkor azt lehetett várni, hogy az Újpest emberelőnyben átveszi a mérkőzés irányítását, ehhez képest a 41. percben Gazdag Dániel kilépése után a lila-fehér csapat kapusa Filip Pajovics egy ütemet késett, és elütötte a támadót. A megítélt büntetőt pedig

Holender Filip a kapu közepébe panenkázta.

Az Újpest nagy elánnal kezdte a második félidőt, és szinte azonnal egyenlíteni is tudott:

a 46. percben Georgi Beridze lőtt az ötösről a bal sarokba.

A 63. percben megszerezhette volna a vezetést is az Újpest, de Beridze a kapufát találta el 11 méterről, hiába tátongott üresen a hazai együttes kapuja.

Másodpercekkel később viszont már a kapufa sem mentette meg a Honvédot,

gyönyörű támadás végén Novothny Soma talált öt méterről a hálóba. Aki a 75. percben újabb gólt szerzett, viszont lesről tette, így a játékvezető jól döntött, amikor érvénytelenítette a találatot.

Sokáig úgy tűnt, hogy ezt nem fogja bánni az Újpest,

ám a 88. percben büntetett a Honvéd, ki más, mint a korábbi lila-fehér támadó, Tischler Patrik révén:

a kispesti játékos Nagy Gergő jobb oldali beadása után az ötösről a jobb alsó sarokba fejelt.

Újabb gól pedig már nem esett, így a Honvéd döntetlenre mentette az összecsapást, és a Debrecen telelhet a dobogón.