Vágólapra másolva!
A Dárdai Pál irányította Hertha BSC az Augsburgot látta vendégül kedden este, és játszott fordulatos meccsen 2-2-es döntetlent a német labdarúgó-bajnokság 16., hétközi fordulójában. Meglepetésre a Borussia Dortmund elszenvedte első vereségét a bajnokságban, méghozzá a kiesés ellen menekülő Düsseldorf vendégeként (2-1).

A magyar edző fia, Dárdai Palkó a kispadon kezdett - nem kapott végül lehetőséget -, így onnan figyelhette, ahogy már a 8. percben vezetést szerzett a vendégcsapat: jobb oldali szögletet követően

Martin Hinteregger 11 méterről fejelt a kapuba.

A folytatásban viszont átvette a mérkőzés irányítását a Hertha, amelynek köszönhetően

a 28. percben Mathew Leckie góljával egyenlített is.

Ekkor már hét próbálkozásnál járt a berlini együttes, ráadásul a labdabirtoklásban is az ellenfele fölé nőtt.

Három perccel később pedig már Dárdai Pál csapatánál volt az előny.

A 25. berlini bajnoki gólt Ondrej Duda szerezte, még ha egy kis szerencse is kellett a vezető találathoz.

A Hertha-meccsek általában nem arról híresek, hogy potyognak a gólok, ám ezúttal más volt a helyzet, ugyanis az első félidőnek itt még közel sem volt vége. A 39. percben Alfred Finnbogason szép labdát küldött Ja-Cheol Koo felé, aki a ziccerben már nem hibázott, így

2-2-es döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második félidő elején kisebb meglepetésre az Augsburg birtokolta többet a labdát (74 százalékban), viszont ez a helyzetek számában nem mutatkozott meg, fél órával a meccs vége előtt egyetlen hazai próbálkozást lehetett feljegyezni.

Gólgazdag meccset játszott a Hertha és az Augsburg Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Jörg Carstensen

A hátralévő időben mindent megtett a Hertha a győztes gól megszerzése érdekében, de ez nem sikerült,

viszont a Stuttgart elleni vereséget követően újra pontot tudott szerezni Dárdai Pál csapata, amely a 7. helyen áll.