CSPH9357
2019.02.14. 22:01

61. alkalommal osztották ki a magyar sportújságírók (MSÚSZ) szavatai alapján az év legjobb sportolóinak járó díjakat.

A legnagyobb érdeklődés a női kategóriát kísérte.

Hosszú Katinka ugyanis a tavalyi győzelme után edzőt váltott. Idén pedig nem volt világbajnokság csak rövid pályán. Az Eb-n 200 vegyesen óriási küzdelemben nyert.

A kihívója az ötszörös olimpiai bajnok, tavaly szülése után visszatérő Kozák Danuta volt. A kajakos tavaly három vb-aranyat nyert, egyesben, párosban és négyesben is a legjobb lett, mindhárom olimpiai szám.

A teniszező Babos Tímea volt a harmadik jelölt.

Az év férfi legjobbja: Liu Shaolin Sándor. A teniszező Fucsovics Márton és a hazai pályán vb-aranyérmes Bácsi Pétert előzte meg. Liu az első téli sportágat űző versenyző, aki Magyarországon megkapta ezt a díjat.

A díjat a kilencszeres olimpiai bajnok atléta Carl Lewistól kapta meg. Az 1984-es olimpia után azonnal idejött egy versenyre, most harmadszor van a magyar fővárosban.

2023-ban, az atlétikai vb-re visszajön, és majd hajóval szeretne érkezni az esemény helyszínére.

Az év edzője: Csang Csing Lina és Bánhidi Ákos (a rövid pályás gyorskorcsolya-válogatott edzői).

• Év gólja: Sigér Dávid (FTC)
  • Év labdarúgója: Gulácsi Péter (Leipzig)
  • Életműdíj (futball): Rákosi Gyula
  • Életműdíj (MOB-MSÚSZ): Jónyer István-Gergely Gábor-Klampár Tibor (asztalitenisz)
  • Év csapata: Győr, női kézilabda
  • Év csapata egyéni sportágakban: férfi rövid pályás gyorskorcsolya váltó
  • Az év fogyatékos férfi sportolója: Gelencsér Róbert (szervátültetett atléta)
  • Az év fogyatékos női sportolója: Gyurkó Alexandra (szervátültetett úszó)
  • Az év fogyatékos csapata: női kerekesszékes vívóválogatott
  • Az év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője: Beliczay Sándor (vívás)

(Borítókép: Kozák Danuta, ötszörös olimpiai bajnok kajakozó. Fotó: Cseh Péter / MSÚSZ)