A hozzátáplálás buktatói – 5 gyakran elkövetett hiba

A hozzátáplálás buktatói - gyakori hibák és elkerülésük
A hozzátáplálás buktatói - gyakori hibák és elkerülésük

A hozzátáplálás, vagyis az anyatej vagy tápszer mellé történő egyéb ételek bevezetése, fontos mérföldkő a csecsemők életében. Azonban sok szülőnek nehézséget okozhat a hozzátáplálás megkezdése és a helyes étrend kialakítása. Ebben a cikkben bemutatjuk a leggyakoribb hibákat, amelyeket a szülők elkövetnek a hozzátáplálás során, és azt, hogyan lehet ezeket elkerülni.

Túl korai kezdés: Az egyik leggyakoribb hiba, hogy az új szülők túl korán kezdik el a hozzátáplálást. A WHO ajánlása szerint az anyatejes táplálás kiegészítéseként hat hónapos kor után kezdődhet a hozzátáplálás. Ha túl korán kezdjük a hozzátáplálást, az komoly egészségügyi problémákat okozhat a babának.

Túl sok édes vagy sózott étel adása: Az édes vagy sózott ételek fogyasztása túlzott mennyiségben káros hatással lehet a csecsemők egészségére és fejlődésére. Fontos, hogy az étrendjük változatos és kiegyensúlyozott legyen.

hozzátáplálás

Túl nagy darabok adása: A csecsemőknek még nincs elég foguk és rágóizmuk ahhoz, hogy nagy darabokat tudjanak lenyelni. Ezért fontos, hogy az ételek textúrája és mérete megfelelő legyen a koruknak.

> Minden, ami a babatáplálásnál jól jöhet! <

Allergén élelmiszerek korai bevezetése: Bizonyos ételek allergiás reakciókat okozhatnak a csecsemőknél, ezért fontos, hogy ezeket fokozatosan vezessük be az étrendjükbe, és figyeljük minden esetben a reakcióikat is.

Figyelemelterelés evés közben: 6 hónapos kor után már annyi inger éri a gyermeket, hogy minden jobban érdekelheti, mint az evés. Amikor leültök enni, ne legyenek zavaró tényezők, hogy ez se hátráltassa őt az evésre való fókuszálásban.

> Minden, ami a babatáplálásnál jól jöhet! <

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikk4 tipp, hogyan tartsd biztonságban babádat a kutyától
Következő cikk7 dolog, amit minden szuperérzékeny gyereknek hallania kell

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .