Katar 2022: Franciaország is a legjobb 8 között

A cikk megosztásaClose Button
Másolja a cikk videójának embed-kódjátCopy to clipboardCopied

A franciák 3-1-re győztek a lengyelek ellen.

Franciaország magabiztosan legyőzte Lengyelországot a katari labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében.

Az első félidő végén Olivier Giroud szerzett vezetést a franciáknak. A csatárnak ez volt az 52. gólja a válogatottban, ezzel megelőzte a francia örökranglistán Thierry Henryt.

A 74. percben Kylian Mbappé növelte a franciák előnyét, majd a hosszabbítás első percében is betalált. A 98. percben 11-eshez jutottak a lengyelek, Lewandowski azt másodszorra berúgta (meg kellett ismételni, mert Lloris előremozdult), így 3-1 lett a végeredmény.

A világbajnoki címvédő az Anglia-Szenegál meccs győztesével játszik a legjobb 4 közé jutásért.