Egy brit fizikus állítja: az univerzum működésében olyan nyomokat talált, amelyek szerint tényleg egy szimulációban létezünk – pont, mint a Mátrixban!

Ha eddig csak filmeken nevetett azon a gondolaton, hogy az életünk valójában csak egy hatalmas szimuláció, akkor kapaszkodjon meg: a tudomány szerint is van benne valami!

Melvin Vopson, a Portsmouth-i Egyetem fizika docense új tanulmányában azt állítja, hogy az univerzum egy hatalmas „számítógép” – és a gravitáció nem más, mint egy adatkezelő trükk, ami a szimuláció része. Igen, az az erő, ami a földön tart bennünket, a professzor szerint valójában az univerzumi kódok rendezésének egy formája!

Az univerzum úgy fejlődik, hogy a benne lévő információtartalom tömörödik, optimalizálódik és szerveződik – akárcsak a számítógépekben a kódok.

– magyarázta Vopson a Daily Mail-nek.

Az elmélet szerint a gravitáció valójában olyan, mintha a szimuláció tömörítené az adatokat, hogy könnyebben kezelhető legyen. Vopson professzor szerint a bolygók, csillagok és galaxisok azért vonzzák egymást, mert így az univerzum könnyebben tudja egy helyen tárolni az információkat.

És ez még nem minden!

Vopson professzor szerint az információ lehet az univerzum ötödik halmazállapota – vagyis ugyanúgy van tömege és energiája, mint a szilárd, folyékony, gáz vagy plazma állapotoknak.

Sőt, azt is felveti, hogy az univerzum entrópiája, vagyis a rendezetlensége nem nő, hanem csökken, éppen az adatok rendezése miatt – ami teljesen szembemegy a fizika eddigi egyik legfontosabb törvényével, a termodinamika második főtételével.

Egyszerűbben fogalmazva: minden a minimális információra törekszik, mintha valaki folyamatosan tömörítené a valóságot.

A tudós szerint ez egyértelmű jele lehet annak, hogy egy számítástechnikai univerzum részei vagyunk, egy mesterségesen létrehozott világban élünk – akárcsak Neo a Mátrixban.

Kérdés, ha mindez igaz, ki lesz „Az Egyetlen”, aki majd megküzd a rendszerrel?

(Borítókép: Bináris kód digitális képernyőn. Illusztráció: Getty Images)